Alyvuogių aliejus saugo nuo širdies ligų

Alyvuogių aliejus saugo nuo širdies ligų

Kodėl kretiečių gyvenimo trukmė – ilgesnė už statistinę vidutinę? Atsakymas paprastas: Kretos gyventojai rečiau serga širdies ir kraujagyslių ligomis, kurios yra dažniausia mirčių priežastis pasaulyje. O kretiečių atsparumą širdies ligoms nulemia… ypač tyras alyvuogių aliejus. Ar tiesa, kad alyvuogių aliejus saugo nuo širdies ligų?

Reikėjo kelių dešimčių nuodugnių tyrimų ir stebėjimų, kad Viduržemio jūros regione būtų rasta sąsaja tarp rečiau fiksuojamų širdies ligų ir nuolatinio alyvuogių aliejaus vartojimo. Dabar jau moksliškai įrodyta, jog reguliarus ypač tyro alyvuogių aliejaus vartojimas žymiai sumažina širdies ligų riziką, tad alyvuogių aliejus saugo nuo širdies ligų.

Kaip alyvuogių aliejus saugo nuo širdies ligų

Pirmiausia buvo atrastos priešuždegiminės alyvuogių aliejaus savybės, o paskui pastebėta jo teigiama įtaka vadinamojo „blogojo“ cholesterolio (lipoproteino – MTL cholesterolio) oksidacijai ir kiekiui kraujyje, kraujagyslių sienelių stiprėjimui, pernelyg didelio kraujo krešėjimo mažėjimui. Tuo pačiu buvo įrodyta, kad ypač tyras alyvuogių aliejus mažina kraujospūdį, kuris yra vienas dažniausių ankstyvos mirties rizikos veiksnių. Vieno tyrimo metu alyvuogių aliejus sumažino vaistų nuo kraujospūdžio poreikį 48 procentais! Todėl skundžiantis širdies ar kraujotakos negalavimais ar žinant, kad šeimos istorijoje buvo artimųjų sergančiųjų širdies ligomis, ar tiesiog profilaktiškai vertėtų pamėginti į mitybą įtraukti daugiau aukščiausios kokybės šalto spaudimo alyvuogių aliejaus. Mokslininkai pabrėžia, kad būtent toks – ypač tyras, šalto spaudimo – alyvuogių aliejus yra naudingas žmogaus organizmui. Tokį alyvuogių aliejų ir siūlome „Kretos Skoniuose“ su palinkėjimu: Į SVEIKATĄ!

Mūsų atrinkto ir rekomenduojamo ypač tyro šalto spaudimo alyvuogių aliejaus iš Kretos galite užsisakyti čia: kretosskoniai.lt/produkto-kategorija/alyvuogiu-aliejus – pristatymas visoje Lietuvoje.

Parengta pagal JAV nacionalinių sveikatos institutų (NIH) publikuotą mokslinių tyrimų medžiagą, skelbiamą pubmed.gov

Apie „Kretos skonių” produktų naudą

Apie alyvuogių aliejaus, vynuogių sirupo (petimezi) naudingąsias savybes skaitykite kitose rubrikos „Nauda ir savybės“ straipsniuose. Alyvuogių aliejaus, žaliųjų ir juodųjų alyvuogių, vynuogių sirupo petimezi, čiobrelių medaus galima užsisakyti, produktus pristatome į OMNIVA paštomatus. Visos prekės ir suformuoti rinkiniai išvardinti čia: kretosskoniai.lt/parduotuve

Patiekalų receptus, kuriuose naudojame alyvuogių aliejų, žalias ar juodas alyvuoges, vynuogių sirupą petimezi, čiobrelių medų rasite mūsų tinklaraštyje: kretosskoniai.lt/kategorija/skoniu-zurnalas/receptai

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti dėl tradicinių Kretos ir Graikijos valgių, susisiekite tiesiogiai – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Įdėta į krepšelį.
Apmokėti Tęsti apsipirkimą