Timolis

Timolis

Dar viena kretiečių ilgaamžiškumo paslaptis – timolis. Tai fenolis, kuris natūraliai aptinkamas tik čiobreliuose, o taip pat čiobrelių meduje. Būtent dėl to jis ir pavadintas timoliu: nuo graikiško žodžio ‘thymio’ (gr. θύμιο), kuris reiškia čiobrelį.

Timolio antiseptinės savybės buvo pastebėtos seniai, todėl prieš atsirandant šiuolaikiniams antibiotikams, čiobrelių eterinis aliejus buvo naudojamas marlei tepti gydant žaizdas. Dabar kaip antiseptikas timolis plačiai naudojamas daugelio vaistinių medžiagų gamybai. Ypač paplitęs odontologijoje: daugelyje burnos skalavimo skysčių yra timolio.

Neseniai įrodyta, kad timolis turi galios žymiai sumažinti adheziją – ligas sukeliančių bakterijų ir grybelių galimybę prisikabinti prie žmogaus audinių. Kaip žinia, mikroorganizmai tam, kad įsitvirtintų ir pradėtų daugintis tuo pačiu sukeldami įvairius negalavimus, pirmiausia turi prisikabinti – prie odos, burnos gleivinės ar kitų audinių. Kai organizme yra timolio, mikroorganizmams įsitvirtinti sunkiau. Nėra kenksmingų mikroorganizmų – nėra daugelio ligų.

Štai jums ir dar viena kretiečių ilgaamžiškumo paslaptis, nes čiobrelis – vienas pagrindinių prieskonių Kretos virtuvėje, o čiobrelių medus – neatsiejama kretiečių kasdienybės dalis. Įrodyta, kad daug timolio išlieka ir natūraliame čiobrelių meduje, kurio kviečiame įsigyti paspaudus čia: kretosskoniai.lt/ciobreliu-medus su palinkėjimu „Į sveikatą!“ . Pristatymas visoje Lietuvoje.

Parengta pagal JAV nacionalinių sveikatos institutų (NIH) publikuotą mokslinių tyrimų medžiagą, skelbiamą pubmed.gov

Apie „Kretos skonių” produktų naudą

Apie alyvuogių aliejaus, vynuogių sirupo (petimezi) naudingąsias savybes skaitykite kitose rubrikos „Nauda ir savybės” straipsniuose. Alyvuogių aliejaus, žaliųjų ir juodųjų alyvuogių, vynuogių sirupo petimezi, čiobrelių medaus galima užsisakyti, produktus pristatome į OMNIVA paštomatus. Visos prekės ir suformuoti rinkiniai išvardinti čia: kretosskoniai.lt/produkto-kategorija/rinkiniai

Patiekalų receptus, kuriuose naudojame alyvuogių aliejų, žalias ar juodas alyvuoges, vynuogių sirupą petimezi, čiobrelių medų rasite mūsų tinklaraštyje: kretosskoniai.lt/kategorija/skoniu-zurnalas

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti dėl tradicinių Kretos ir Graikijos valgių, susisiekite tiesiogiai – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Įdėta į krepšelį.
Apmokėti Tęsti apsipirkimą