Bakterijų priešas

Bakterijų priešas

Bakterijų priešas? Ką tai turi bendro su kalnais? „Mes gename avis aukštyn į kalnus dėl čiobrelių. Jie geriau už visokias cheminius vaistus“, – ne kartą esame šiuos žodžius girdėję iš Kretos kalnuose avių bandas ganančių piemenų 🐑 

Bet tik pradėję plačiau domėtis kalnų čiobrelio savybėmis sužinojome, kodėl toks svarbus šis augalas ne tik Kretos avims, bet ir salos žmonėms.

JAV nacionalinių sveikatos institutų (NIH) skelbiamų mokslinių darbų suvestinė mirgėte mirga nuo pranešimų apie kalnų čiobrelio tyrimus stebint, kaip jo eteriniai aliejai veikia ligas sukeliančias bakterijas ir grybelius. Be kitą ko vardinant konkrečius jų pavadinimus: nuo salmoneliozę sukeliančios ‘salmonella anatum’ bakterijos iki gausiausiai maistą teršiančių mikotoskinų ‘aspergillus ochraceus’.

Pabrėžtina, kad itin stiprios antibakterinės ir antigrybelinės savybės priskiriamos būtent kalnų čiobreliui – krūminiam Viduržemio jūros regiono augalui. Jo lotyniškas pavadinimas yra ‘thymus capitatus’ (Lietuvoje esam labiau pažįstami su paprastuoju čiobreliu, lot. ‘thymus vulgaris’). Būtent ‘thymus capitatus’ auga Kretos kalnuose, būtent juo visus savo patiekalus gausiai gardina Kretos šeimininkės. Kretos kalnų čiobrelis yra bakterijų priešas, o augale esančios medžiagos aktyviai kovoja su ligas sukeliančiomis bakterijomis ir grybeliais.

Dabar ir jūs galite kalnų čiobreliu gardinti savo patiekalus Lietuvoje, nes čia – www.manokreta.lt/zoleles – kartu su kitomis džiovintomis žolelėmis iš ekologiško Kretos ūkio siūlome įsigyti ir kalnų čobrelio. Į sveikatą! 🌿🌿🌿
.
.
📖 JAV nacionalinių sveikatos institutų (NIH) apžvelgiami tyrimai skelbiami pubmed.gov

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Įdėta į krepšelį.
Apmokėti Tęsti apsipirkimą