Alyvuogių aliejus gerina nuotaiką

Alyvuogių aliejus gerina nuotaiką

Ar alyvuogių aliejus gerina nuotaiką? Ar alyvuogių aliejus gali turėti įtakos nuotaikų kaitai? Į šį klausimą nusprendė atsakyti Graikijos mokslininkų grupė po to, kai JAV psichiatrų asociacijos ekspertai paskelbė tyrimu nustatę, kad žuvyje esančios omega-3 riebalų rūgštys gali sumažinti depresijos riziką, ypač – vyresnio amžiaus žmonėms.

Kaip žinia, ypač tyras alyvuogių aliejus – irgi didžiulis omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Todėl Atėnų universiteto medicinos mokyklos mokslininkai 13 metų vykdė tyrimą, kokią įtaką vyresnių kaip 60 metų žmonių psichinei būklei turi pastovus alyvuogių aliejaus vartojimas.

Tyrime dalyvavo 610 sveikų vyresnių Atėnų regiono gyventojų – vyrų ir moterų. Po ilgai trukusio stebėjimo tyrimo dalyviams buvo atliktas geriatrinės depresijos skalės (GDS) testas – jis naudojamas nustatant depresiją vyresnio amžiaus žmonėms. GDS naudojosi ir JAV psichiatrai, padarę jau minėtą išvadą, kad žuvyje esančios omega-3 riebalų rūgštys gali sumažinti depresijos riziką. Testų analizė parodė, kad žmonės, kurie vartojo daugiau alyvuogių aliejaus, gavo kur kas geresnius GDS balus už tuos, kurie vietoj alyvuogių aliejaus vartojo saulėgrąžų, kukurūzų, sojų, medvilnės ar kitų sėklų aliejaus.

Taip buvo dar kartą nustatytas tiesioginis ryšys tarp omega-3 riebalų rūgščių ir geros nuotaikos, laimės pojūčio. Ypač tyras aukščiausios kokybės buvo pagrindinis omega-3 šaltinis aukštus GDS balus gavusių dalyvių racione. Todėl pasakodami apie ypač tyrą alyvuogių aliejų visada ir rašome: Į SVEIKATĄ!

Mūsų atrinkto ir rekomenduojamo alyvuogių aliejaus iš Kretos galite užsisakyti čia: www.manokreta.lt/alyvuogiu-aliejus – pristatymas visoje Lietuvoje.

Parengta pagal MEDIS (Mediterranean Islands Elderly) tyrimų medžiagą, publikuotą JAV nacionalinių sveikatos institutų (NIH) portale pubmed.gov

Apie „Kretos skonių” produktų naudą

Apie alyvuogių aliejaus, vynuogių sirupo (petimezi) naudingąsias savybes skaitykite kitose rubrikos „Nauda ir savybės“ straipsniuose. Alyvuogių aliejaus, žaliųjų ir juodųjų alyvuogių, vynuogių sirupo petimezi, čiobrelių medaus galima užsisakyti, produktus pristatome į OMNIVA paštomatus. Visos prekės ir suformuoti rinkiniai išvardinti čia: https://www.manokreta.lt/kretos-skoniai

Patiekalų receptus, kuriuose naudojame alyvuogių aliejų, žalias ar juodas alyvuoges, vynuogių sirupą petimezi, čiobrelių medų rasite mūsų tinklaraštyje: https://www.manokreta.lt/kelioniu-zurnalas-sala/maistas

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti dėl tradicinių Kretos ir Graikijos valgių, susisiekite tiesiogiai – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Įdėta į krepšelį.
Apmokėti Tęsti apsipirkimą