Fava – virtų pelėžirnių užtepas

Fava – virtų pelėžirnių užtepas

Fava – iš virtų pelėžirnių sutrintas užtepas, Kretos kaimų tavernose patiekiama su svogūnais ir gausiai apipilta alyvuogių aliejumi. Kartais pridedama kaparėlių, petražolių ar kitų prieskonių. Valgoma viena, su salotomis, tepama ant duonos. O skaniausia šviežios duonos kriaukšle kaip šaukštu favą imti tiesiai iš lėkštės.

Fava – skanus užkandis. Jeigu nuspręsite pasigaminti, tuomet reikalingi šie produktai:

 • 200 g geltonųjų pelėžirnių
 • 600 ml vandens
 • 75 ml alyvuogių aliejaus
 • 1 didelis svogūnas supjaustytas į keturias dalis
 • druskos ir šviežiai baltųjų pipirų pagal skonį
 • papuošimui: alyvuogių aliejus, kaparėliai, pjaustytas svogūnas ar smulkinot petražolės

Gaminimo eiga:

 • Skaldytus pelėžirnius nuplaukite tekančiu šaltu vandeniu, įdėkite į didelį puodą ir užpilkite vandeniu. Užvirkite ir nugriebkite putas.
 • Suberkite ketvirčiais pjaustytą svogūną.
 • Virkite ant mažos kaitros apie 40–50 minučių, kol žirniai suminkštės.
 • Išvirusius pelėžirnius galite sutrinti šakute, naudoti blenderį ar virtuvinį kombainą. Alyvuogių aliejų įpilkite paskiausiai. Pagardinkite druska ir pipirais.
 • Patiekite su smulkiai supjaustytu vasariniu svogūnu, kaparėliais ir apšlakstykite papildomu alyvuogių aliejumi.

Skanaus!


MANO KRETA rekomenduojamo ypač tyro šalto spaudimo alyvuogių aliejaus ir kitų produktų iš Kretos skaniems patiekalams galite įsigyti čia >>

Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie gastronominius atradimus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti dėl tradicinių Kretos ir Graikijos valgių, susisiekite tiesiogiai – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Įdėta į krepšelį.
Apmokėti Tęsti apsipirkimą